Pane, Kráľom môjho srdca buď…
2. apríla 2023 14:19,
Prečítané 1 626x,
mil44,
Nezaradené
Som synom /dcérou/ Pána Boha,
preto strach už nemám.
Som dedičom šťastného neba,
už sa po pozemskom nenaháňam.
V Kristovi pevnú nádej mám,
úspech môj isto – iste zažívam.
Divadlo a pretvárku zanechávam,
pravde a úprimnosti sa oddávam.
Netúžim po zviditeľnení, ani po sláve,
ani po uznaní svetom, ani pochvale.
Som dieťaťom v Božom Otcovi,
len na Jeho názore mi záleží.
Žiadneho človeka už nesúdim,
pretože, nie som o nič lepším.
Ani po moci nežíznim,
predsa už diablovi nepatrím.
Žiadnemu človeku nezávidím,
všetko je pre mňa požehnaním.
Hojnosť od Boha dostávam,
na nikoho sa nehnevám.
Po pozemskom majetku nebažím,
na dedičstvo v nebeskej vlasti sa teším.
Do spomienok, ani budúcnosti neutekám,
pretože všetko je už tu a teraz.
. – .
Oj, Pane, veď už žijem vo svätosti,
prečo ešte stále cítim bôľ?
By si viac horel v mojej prítomnosti,
vznieť sa, a raduj synček môj!
24.06.2026
Kristova oživujúca moc prichádza,radostný smiech s Bohom vchádza,Blahoslavení, ktorí teraz plačeme,s milosťou Božou smiať sa isto budeme. Novú úroveň pochopenia získame,dôveru v seba samých prijmeme,viera nám dokáže aj hory prenášať,tak poďme usmiate deti odkukať. Ujmime sa vedenia svojho života,do zákona osudu hlbšie ponorme sa,rozhodnime sa formovať život [...]
21.06.2026
Oj, obľúbení to mladomanželia : “ ….. a ……. „,do vášho spoločného krásneho žitia,prajeme vám hojnosť Božieho požehnania,by ste v Božej prítomnosti, zažívali veľa šťastia. Obaja máte vzácne Božie talenty,v srdciach vám iskria klenoty.Spolu sa podporujete – Pána chválite,ej, to je radosť, že takto krásne žijete. Potešili sme sa, [...]
18.06.2026
V starobylej Nitre milej, zvučne zvony zazvonili,by sme srdcom vrúcim zlatú promóciu oslávili.Ušli nám tie päťdesiate rôčky, veľmi rýchlo,Alma mater nás šťastne víta, tak vďačne oslávme to. Medzi Nitrianskym Zoborom a svätou Kalváriou,prežili sme štúdiom päť skvelých rokov.Boli to priaznivé, veselé študentské časy,zažili sme hodne huncútstva ale i čaro krásy. [...]
Povznášajúca básnička. ...
Zopakuj si Otčenáš, aby si vedel, že pozemský... ...
Celá debata | RSS tejto debaty