Posledný pozdrav / na kare/
1. novembra 2015 19:40,
Prečítané 23 208x,
mil44,
Nezaradené
Dohorel horiaci plameň tvojho žitia,
zhasol, už žiadna iskra nie je v ňom,
nám tvojím blízkym smútkom clivejú srdcia,
pri rozlúčke s tebou, hľadáme pár vhodných slov.
Obdaroval ťa Boh mnohým darom, šikovnosťou,
dobrou dušou, citom, prajnou bedlivosťou,
trpezlivo si zvládal / zvládala/ každú ťažkosť, bolesť, žiaľ,
príčinlivo si žil, / žila/ Božiu pravdu si / tvoj duch/ do sŕdc sial.
Prešťastné chvíle sme s tebou prežili,
tvoj žiariaci úsmev nás i teraz blaží,
s priazňou budeme spomínať, čo sme zažili,
oj, pre tvoju vernosť, vojdu v rajský život mnohí.
Budeš nám chýbať a najmä tým, čo ťa milovali,
tvojím blízkym, čo s tebou šťastne prebývali.
V našich srdciach nám teraz zostáva rana otvorená,
však Božím balzamom žalosť bude isto zacelená.
Modlíme sa: ó, drahý Pane, prijmi brata / sestru/ do náruče,
prosíme Ťa o milosť, za večnú spásu jeho duše.
A v srdciach nám zneje pieseň žiaľu až k Božím nebesiam,
smútočný prejav odznel: Zbohom! Buď oslávený náš Pán.
Bárs telo padlo k pokoju, no tvoj duch, brat náš, / sestra naša/ neumiera.
Spi sladko, veď tvoji blížni si tvoju pamiatku úprimne ctia.
Posledný pozdrav šepkáme do ticha: žiješ v nás a my v tebe žijeme
a trýzeň smútku v nádej prekvitá, že raz sa v nebi stretneme.
24.06.2026
Kristova oživujúca moc prichádza,radostný smiech s Bohom vchádza,Blahoslavení, ktorí teraz plačeme,s milosťou Božou smiať sa isto budeme. Novú úroveň pochopenia získame,dôveru v seba samých prijmeme,viera nám dokáže aj hory prenášať,tak poďme usmiate deti odkukať. Ujmime sa vedenia svojho života,do zákona osudu hlbšie ponorme sa,rozhodnime sa formovať život [...]
21.06.2026
Oj, obľúbení to mladomanželia : “ ….. a ……. „,do vášho spoločného krásneho žitia,prajeme vám hojnosť Božieho požehnania,by ste v Božej prítomnosti, zažívali veľa šťastia. Obaja máte vzácne Božie talenty,v srdciach vám iskria klenoty.Spolu sa podporujete – Pána chválite,ej, to je radosť, že takto krásne žijete. Potešili sme sa, [...]
18.06.2026
V starobylej Nitre milej, zvučne zvony zazvonili,by sme srdcom vrúcim zlatú promóciu oslávili.Ušli nám tie päťdesiate rôčky, veľmi rýchlo,Alma mater nás šťastne víta, tak vďačne oslávme to. Medzi Nitrianskym Zoborom a svätou Kalváriou,prežili sme štúdiom päť skvelých rokov.Boli to priaznivé, veselé študentské časy,zažili sme hodne huncútstva ale i čaro krásy. [...]
... ...
Celá debata | RSS tejto debaty